UROFLOUMETRIJA - Mėmelio Klinika
1405
page-template-default,page,page-id-1405,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive

UROFLOUMETRIJA

Uroflowmetrija – šlapimo srovės tėkmės greičio matavimas – tai neskausmingas urologinis diagnostikos tyrimo metodas, padedantis gydytojui urologui tiksliau ir objektyviau įvertinti paciento šlapinimąsi. Tai funkcinis šlapinimosi mėginys, kurį atlikus išmatuojamas maksimalus ir vidutinis šlapimo srovės tėkmės greičiai, šlapinimosi laikas ir trukmė, laikas iki maksimalaus šlapinimosi greičio, laikas iki šlapinimosi pradžios (uždelsimas), išsišlapinto šlapimo kiekis, pagreitis ir kiti parametrai. Ne tik šie įrenginio išmatuoti parametrai, bet ir šlapimo srovės kreivės forma tarkim šlapinimasis lašais ar „padedant“ pilvo ir dubens raumenims, suteikia gydytojui urologui labai daug vertingos informacijos apie šlapinimąsi, šlapinimosi sutrikimo laipsnį, liekamąjį šlapimą (po tyrimo echoskopiškai išmatuojama, kiek lieka šlapimo po pasišlapinimo), visa tai leidžia spręsti, ar tikrai šiuo metu pasirinktas gydymo būdas yra teisingas, ar pakaks tik vaistų, gal tikslingiau visgi operuoti pacientą. Taip pat dinamikoje (kartojant tyrimą), leidžia įvertinti paskirto gydymo efektyvumą, koreguoti medikamentų dozavimą ir galų gale apsispręsti, ar tikrai šiam pacientui reikia operacijos (pavyzdžiui TURP ar adenomektomijos, uretrotomijos). Be viso to, tai vienas iš paprasčiausių ir efektyviausių šlapės struktūros įtarimo (nustatymo) būdų, neatliekant jokių vyrui skausmingų intervencijų.

ultragarsinis prostatos tyrimas

Pacientas, atlikęs tyrimą, gauna išsamią kompiuterio apdorotą informaciją, atspausdintą kartu su pateikta išvada, čia matomi ne tik visi auksčiau išvardinti parametrai, bet ir pati šlapimo srovės tėkmės kreivė.

tyrimu pavyzdys

KVIEČIAME REGISTRUOTIS KONSULTACIJAI

Adresas: Taikos pr. 111, Klaipėda