Ambulatorinės operacijos

Mėmelio klinikoje atliekamos nedidelės apimties chirurginės procedūros – ambulatorinės operacijos

Gerybiniams odos ir poodinio sluoksnio dariniams priklauso lipomos, ateromosfibromos, keratomos, apgamai. Tuo atveju, kai minėti dariniai pradeda kisti: keičiasi forma, dydis, paviršius, ar kai jie pradeda trukdyti, siūlomas operacinis gydymas.

Lipomos yra dažniausiai sutinkami minkštųjų audinių gerybiniai navikai, sudaryti iš riebalinių ląstelių, nažnai turintys kapsulę. Dydis labai įvairus: nuo kelių milimetrų iki kelių centimetrų. Kartais siekia net 8-10 cm. Atsiradimui svarbūs genetiniai faktoriai. Šie dariniai diagnozuojami įvairaus amžiaus žmonėms. Būna po vieną ar daugiau. Dažniausiai nustatomos kakle, nugaroje, krūtinėje, rankose ir kojose. Lipomos supiktybėja labai retai (apie 0,5%). Lipomos šalinamos operaciniu būdu, kai:

  • keičiasi dydis, spalva ar forma
  • jaučiamas skausmas
  • lipomos apimtis didesnė nei 5 cm
  • darinys kliūva už rūbų
  • įtariama liposarkoma arba riebalinė cista (ateroma)
  • atsirado kiti neraminantys simptomai

Ateromos – tai lygių kontūrų, dažnai apvalus darinys, susidarantis užsikimšus riebalinėms liaukoms. Kitaip ji dar vadinama riebaline cista. Dažniausiai atsiranda plaukuotoje kūno vietoje: viršugalvyje, veido, ypač ant skruostų, nosies ir lūpų srityje, ant smakro. Neretai atsiranda ir ant kaklo, nugaros, krūtinės arba kirkšnyse. Ilgą laiką ateroma nekelia jokių problemų, yra neskausminga, odos spalvos. Užsikimšus riebalinėms liaukoms ateromos gali pradėti didėti. Kartais pasitaiko, kad į ateromą patenka infekcija, tada darinys gali pradėti pūliuoti, tapti skausmingas. Oda aplink riebalinę cistą parausta, gali net pakilti kūno temperatūra. Ateroma gali savaime sprogti ir į išorę išsiveržti pūliai. Riebalinė cista ilgainiui gali net supiktybėti. Tačiau tai nutinka labai retai.

Lipomos ir ateromos šalinamos sveikų audinių riboje taikant vietinę nejautrą. Operacijos atliekamos ambulatoriškai. Prieš operaciją būtina chirurgo, kai kada dermatologo konsultacija ir dermatoskopija.

Įaugęs nagas:

Viena dažniausių pėdos problemų, kuri gali išsivystyti dėl patirtos traumos, esant pėdos patologijai, avint ankštus batus ar netinkamai karpant pėdų nagus. Pradžioje būdingas stiprus nago krašto skausmas. Vėliau patenka infekcija ir iš įaugusio nago krašto skiriasi pūliai. Tokiu atveju gydytis patiems nereikėtų. Būtina chirurgo konsultacija. Dažniausiai operuojama pašalinant įaugusį nago kraštą ar visą nagą.