Chirurginis nutukimo gydymas - Mėmelio klinika
664
page-template-default,page,page-id-664,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive

Chirurginis nutukimo gydymas

Išsamią informaciją apie chirurginį nutukimo gydymą rasite:
skrandziomazinimas.lt

Konsultacijas chirurginio nutukimo gydymo klausimais suteikia gydytojas chirurgas Vitalijus Eismontas.

Ar nutukimas yra liga?

Nutukimas yra liga, kai susikaupusių riebalų kiekis pasiekia ribą, kuri neigiamai veikia žmogaus sveikatą. Pasaulyje apie 300 milijonų žmonių yra nutukę, o 750 milijonų turi antsvorį. Lietuvoje antsvorį turi apie 60 proc. vyrų. Nutukę apie 19 proc. vyrų ir kas penkta moteris. Daugiausia antsvorį turinčių gyventojų yra Klaipėdos ir Utenos apskrityse, o daugiausia nutukusių žmonių gyvena Šiaulių apskrityje. Žmogaus kūno svoris vertinamas pagal kūno masės indeksą KMI (KMI = kg/m2):

 <18.5- mitybos nepakankamumas

18.5- 24.9- normali mityba

25.0- 29.9- antsvoris

30.0- 34.9- pirmo laipsnio nutukimas

35.0- 39.9- antro laipsnio nutukimas

>40.0- trečio laipsnio nutukimas

Kada taikomas chirurginis nutukimo gydymas?

Chirurginis nutukimo gydymas taikomas, kai yra trečio laipsnio nutukimas (KMI>40.0 kg/m2) arba yra antro laipsnio nutukimas (KMI>35.0 kg/ m2) ir kartu pacientas serga II tipo cukriniu diabetu, yra padidintas arterinis kraujo spaudimas, sąnarių skausmai, knarkimas miegant.

Kokios atliekamos operacijos nutukimui gydyti?

Nutukimo operacijos atliekamos laparoskopiniu būdu., t.y. per mažus pjūvelius pilvo sienoje. Šis metodas užtikrina minimalų pooperacinį skausmą. Pacientas ligoninėje praleidžia vos 1-2 dienas.

nutukimo gydymas
skrandzio mazinimas

Lietuvoje populiariausi yra šie chirurginiai nutukimo gydymo metodai:

Skrandžio ir tuščiosios žarnos apylankos operacija (Gastric bypass).

Jos metu skrandis padalinamas į dvi dalis: 15 – 50 mm mažąjį skranduką ir likusį didįjį skrandį. Mažasis skrandis sujungiamas su plonosios žarnos kilpa. Taip maistas aplenkia didįjį skrandį ir žmogui pasisotinti užtenka nedidelio maisto kiekio. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad tai efektyviausia operacija, kalbant apie ilgalaikį svorio netekimą. Po operacijos laikantis naujai susikurtų mitybos įpročių, tikėtinas apie 50-60 proc. svorio netekimas per 5 metus. Tačiau, lyginant su kitomis, operacija sudėtingesnė, o komplikacijos rimtesnės.

Skrandžio išilginio vamzdelio suformavimas (Sleeve gastrectomy).

Jos metu iš skrandžio suformuojamas vamzdelis. Likusi, didesnioji skrandžio dalis pašalinama. Tokiu būdu nesuardomas žarnyno vientisumas- maistas slenka normalia, fiziologine eiga. Ši operacija techniškai ne tokia sudėtinga kaip apylankos operacija. Ypač populiari JAV ir Prancūzijoje.

Skrandžio apjuosimas reguliuojama juosta (Gastric banding).

Jos metu skrandis viršutinėje dalyje apjuosiamas specialia silikonine juosta, kuri vamzdeliu sujungiama su kelių centimetrų dydžio rezervuaru. Jis paliekamas poodyje. Per šį rezervuarą vyksta tolimesnis žiedo reguliavimas po operacijos, priklausomai nuo to daugiau ar mažiau krenta svoris. Paskutiniu metu šios operacijos populiarumas smarkiai sumažėjo.

Skrandžio plikacijos operacija (Plicatio ventriculi).

Jos metu iš skrandžio suformuojamas vamzdelis, tačiau skrandžio dalis nepašalinama. Skrandžio sienelės yra susiuvamos, skrandžio raukšlę įverčiant į skrandžio vidų. Taip sumažinamas skrandžio tūris.

nutukimo gydymas

Kiekviena operacija turi savų pliusų ir minusų. Kurią pasirinkti konkrečiam pacientui, sprendžiama individualiai.

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, antsvoris tampa rimta problema. Nors genai ir turi didelę įtaką, daugiausiai dėl nutukimo kaltas gyvenimo būdas – mažas fizinis aktyvumas ir netinkama mityba. Ryškiai nukritęs svoris, gera savijauta, palengvėjusios arba visiškai išnykusios ligos: cukrinis diabetas, arterinė hipertenzija, osteoartritas, dislipidemija – taip kalba žmonės po skrandžio mažinimo operacijų.

Jūsų vardas, pavardė

Jūsų telefono numeris

Jūsų el. pašto adresas

Pageidaujama data

Pageidaujamas laikas

Gydytojas ekspertas

Mūsų klinikoje už paslaugas galite atsiskaityti išsimokėtinai iki 15 000 eurų su „GF Medlizingas“!